Raamatud kaardil

Rakendus on eraldiseisvana leitav veebilehel: https://peetertinits.github.io/reports/nlib/all_works_geo.html

Eesti Rahvusbibliograafia metaandmetes on enamike raamatute juures kirjas ka nende avaldamise koht (see, kus asus kirjastus). Siinses tööriistas on andmestikust ülevaate saamiseks loodud seos kohanimede ja koordinaatide vahel ja paigutatud raamatud ilmumiskoha järgi kaardile.

Kaardil on näidatud iga kümnendi kohta, kus raamatuid ilmus ja kui palju. Kaardil on võimalik muuta ajahetke mida kuvatakse, vaadet suurendada ja fokuseerida teatud kohale ja veidi lisainfot saada koha kohta, mis on kuvatud. Mida suurem ring, seda rohkem teoseid ilmus neil aastail selles kohas.

Punktidel on võimalik klikkida, et saada selle ajastu Esteri kirjed. Esteris on rohkem kirjeid kui Eesti Rahvusbibliograafias, kuna ta sisaldab ka mitte sel viisil Eestiga seotud teoseid.

Märkus: Geograafiliste asukohtade märkimisel on mõningaid vigu, need on seal peamiselt seetõttu et maailmas on hulk sama nimega kohti. Need vead on parandamisel.

Andmed on viimati uuendatud juunis 2023. Andmed ja kood on ligipääsetav OSF-is https://doi.org/10.17605/OSF.IO/WE7KT.

Liitu Eesti Rahvusraamatukogu uudiskirjaga

  AVATUD
  RaRa väike maja
  E-R 10—20
  L 12—19
  P Suletud

  RaRa saatkond Solarises
  E-P     10—19
  KONTAKT

  Eesti Rahvusraamatukogu
  Narva mnt 11, 15015 Tallinn
  +372 630 7100
  info@rara.ee
  rara.ee

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram