Ajalehtede metaandmete sirvija

Andmetega töötamisel on vaja omada head ülevaadet enda andmestikust: millistest allikatest pärinevad andmed, kuidas on neid töödeldud ja milles neid usaldada tasub, milles mitte. Konkreetsete analüüside puhul tasub ehitada uuritav andmestik selliseks, et ta klapib uurimistöö eesmärkidega ja analüüsivahenditega.

Ülevaate saamise hõlbustamiseks on digilaboril abiks DEA (Digiteeritud Eesti Artiklite) metaandmete sirvija. See on visuaalne keskkond andmestiku sisust ülevaate saamiseks. Metaandmete sirvija töötab ligipääsetavast kollektsioonist välja võetud metainfoga. JupyterHub keskkonnas saab samale metainfole ligi järgmise käsuga.

all_issues <- get_digar_overview()

Rakendus on ligipääsetav ka eraldi Shiny keskkonnas.

Märkus

Tööriista valmimist on toetanud teadusprojekt EKKD72 "Tekstiainese kasutusvõimalused digihumanitaaria juhtumiuuringutes Eesti ajalehekollektsioonide (1850-2020) näitel".

Andmed on viimati uuendatud novembris 2022. Andmed ja kood on ligipääsetav OSF-is https://doi.org/10.17605/OSF.IO/MDRX7.

Liitu Eesti Rahvusraamatukogu uudiskirjaga

  AVATUD
  RaRa väike maja
  E-R 10—20
  L 12—19
  P Suletud

  RaRa saatkond Solarises
  E-P     10—19
  KONTAKT

  Eesti Rahvusraamatukogu
  Narva mnt 11, 15015 Tallinn
  +372 630 7100
  info@rara.ee
  rara.ee

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram