8. Eesti digihumanitaaria konverents 5.-7. oktoobril Tallinna Ülikoolis

Eesti Digitaalhumanitaaria Selts koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi, Tallinna Ülikooli, Eesti uuringute tippkeskuse ning SIEFi digikultuuri töörühmaga
05.10.2022

Ürituse ametlik veebileht: https://dh.org.ee/events/dhe2022/

Olete oodatud 8. Eesti digihumanitaaria konverentsile 5.-7. oktoobril 2022 Tallinna Ülikoolis. Konverents keskendub keele- ja kultuurimuutuste analüüsile arvutuslike meetodite abil. Kaks esimest konverentsipäeva on pühendatud keele, kultuuri, ajalooainese analüüsile, humanitaarandmekogude loomisele ning kasutatavusele, samuti veebisuhtluse dokumenteerimis- ja analüüsivõimalustele. Rahvapärasele veebikasutusele ja folkloorsetele veebinähtustele keskendub rahvusvahelise etnoloogide ja folkloristide organisatsiooni SIEF (Société Internationale d´Ethnologie et de Folklore) digikultuuri töörühma eripaneel 6. oktoobril. Kolmas päev on kolme tööpaja päralt, kus omandatakse praktilisi meetodeid digihumanitaaria uurimistöös. Ürituse kava on siin: https://dh.org.ee/events/dhe2022/programme/.

Plenaarettekandeid peavad Maximilian Schich (Tallinna Ülikool), Barbara McGillivray (King’s College London) ja Coppélie Cocq (Umeå University). Plenaarettekandeid ning SIEFi paneeli on võimalik jälgida ka veebiülekandes.

Konverentsi koduleht: https://dh.org.ee/events/dhe2022/
Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/3103279096588860
Kommentaarid Twitteris: #DHEstonia

Küsimuste puhul kirjuta aadressile conference@dh.org.ee.

Konverentsi korraldab Eesti Digitaalhumanitaaria Selts koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi, Tallinna Ülikooli, Eesti uuringute tippkeskuse ning SIEFi digikultuuri töörühmaga. Konverentsi toetab Eesti Kultuurkapital.

Liitu Eesti Rahvusraamatukogu uudiskirjaga

  AVATUD
  RaRa väike maja
  E-R 10—20
  L 12—19
  P Suletud

  RaRa saatkond Solarises
  E-P     10—19
  KONTAKT

  Eesti Rahvusraamatukogu
  Narva mnt 11, 15015 Tallinn
  +372 630 7100
  info@rara.ee
  rara.ee

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram