DHNB 2023

DHNB
08.03.2023

Ürituse ametlik veebileht: https://dhnb.eu/past-conferences/dhnb2023/

8.-10. märtsil toimus konverents "Digihumanitaaria Põhja- ja Baltimaades 2023 (DHNB-2023)", seekord osalesid ettekandjad ja kuulajad peamiselt üle veebi. Konverentsi teemaks oli seekord kestlikkus, seda nii keskkonna, kogukonna kui andmete mõttes. 

Konverentsi koduleht on leitav on siit: https://dhnb.eu/conferences/dhnb2023/ 

Rahvusraamatukogu digilabor oli samuti konverentsil esindatud, seekord kolme ettekandega. 

Peeter Tinits ja Urmas Sinisalu rääkisid konverentsi demo-sektsioonis ettekandes "Virtual Lab at the National Library of Estonia" digilabori arenguloost ja hetkeseisust. 

Ettekanne on ka tagantjärele nähtav siin: https://www.youtube.com/watch?v=R8XmZNqEw-8 

Peeter Tinits rääkis ka ettekandes "Finding historical discourse on natural environment: Australian newspapers 1900-1990" Tartu Ülikooli süvasiirete projektis tehtud tekstikaeveuuringust, kus otsiti keskkonnaalaseid tekste 20. sajandi ajalehtedest Austraalias. Otsinguks sai loodud töövoog, mis aitas otsingutulemustest leida asjakohasemaid teemamudelite abiga, järkjärgult otsisõnasid täpsustades. 

Krister Kruusmaa rääkis ettekandes "Distant Reading the Climate: Digital Analysis of Weather Information in 19th Century Press" samuti keskkonnateabe otsimisest ajalehtedest. Selleks kasutas ta Riia saksakeelset ajalehte Rigasche Zeitung, kust ta otsis ilmastikusündmuste kirjeldusi ja analüüsis teemamudelite abiga, kuidas kujunes 19. sajandi jooksul kliimadiskursus ajakirjanduses. 

Liitu Eesti Rahvusraamatukogu uudiskirjaga

  AVATUD
  RaRa väike maja
  E-R 10—20
  L 12—19
  P Suletud

  RaRa saatkond Solarises
  E-P     10—19
  KONTAKT

  Eesti Rahvusraamatukogu
  Narva mnt 11, 15015 Tallinn
  +372 630 7100
  info@rara.ee
  rara.ee

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram