BIE

Eesti õigusbibliograafia (BIE) on andmebaas, mis sisaldab Eestis ilmunud õiguskirjandust, Eesti õigusteadlaste töid ja Eesti õigussüsteemi kohta välismaal ilmunut.

Andmebaas on heaks abiliseks kõigile, kelle jaoks on oluline kiirelt leida õigusalast materjali –  tudengile, spetsialistile, juristile, õiguse ajalooga tegelejale jne.

Andmebaasi leiab aadressilt rara.ee/bie.

Õigusbibliograafiasse on kokku kogutud info raamatute, ajakirja- ja kogumikuartiklite kohta. Samuti leiab sealt teavet bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöödest.

Andmebaas ei sisalda viiteid ajaleheartiklitele. Kui on huvi leida Eesti ajalehtedes ilmunud õigusteemalisi artikleid, siis soovitame otsida DEA portaalist.

Tegemist on bibliograafilise andmebaasiga, st sellest leiab andmed ja viited ilmunud kirjandusele. Aga sellegipoolest oleme lisanud linke, mis viivad otse väljaande või artikli täistekstini. Kui allikas on veebis kättesaadav, siis on ka vastav viide olemas. Olenevalt väljaandest võib täistekstide lugemine olla piiratud.

Andmebaasi lisandub iga päev uusi andmeid. Kõige vanemad allikad andmebaasis pärinevad 19. sajandist. Infot leiab läbi kogu Eesti õigusajaloo kuni tänapäevani välja.

Eesti õigusbibliograafia metaandmestik on kättesaadav:

 • OAI-PMH protokolli kaudu MARC21XML formaadis: https://data.digar.ee/repox/OAIHandler?verb=ListRecords&set=bie&metadataPrefix=marc21xml
 • ZIP-failina MARC21XML formaadis: https://data.digar.ee/erb/RR_BIE.zip

Liitu Eesti Rahvusraamatukogu uudiskirjaga

  AVATUD
  RaRa väike maja
  E-R 10—20
  L 12—19
  P Suletud

  RaRa saatkond Solarises
  E-P     10—19
  KONTAKT

  Eesti Rahvusraamatukogu
  Narva mnt 11, 15015 Tallinn
  +372 630 7100
  info@rara.ee
  rara.ee

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram