Kirjuta ise blogipostitus!

24.02.2023
Teadlane oma töötoas, KMM GR 1303, Tartu Ülikooli kunstimuuseum

RaRa digilabori eesmärk on tutvustada digikogude kasutamise võimalusi ning edendada digihumanitaariat ja andmepõhist uurimistraditisiooni Eestis.

Kui RaRa digikogud või digilabori vahendid leiavad kasutust teie uurimistöös või meediaprojektis, olete väga oodatud kirjutama sellest meie blogis. See annab meile võimaluse teie tööd RaRa lehel esile tuua ja seda laiemale publikule tutvustada. Samuti saavad raamatukogu töötajad ja kogude koostajad sellest väärtuslikku tagasisidet.

Blogipostituse kirjutamiseks võta meiega ühendust aadressil digilab@rara.ee või kontaktvormi kaudu. Vastame kõigile küsimustele ja aitame sind postituse loomisega. Postituse aluseks võib olla teadusuuring, tudengitöö, meediaprojekt, katsetus jne.

Blogipostitust kirjutades võib arvesse võtta järgmist:

 • Blogipostitus on vabamas vormis populaarteaduslik kirjutis, mis on mõeldud sidusaks lugemiseks haritud huvilisele, kes ei pruugi samas olla tuttav teie konkreetse teemaga. Rõhk peaks seega olema arusaadavusel ning üleliigseid tehnilisi detaile ja arvukaid viiteid võiks vältida.
 • Põnev postitus on selline, mis keerleb ühe keskse küsimuse või n-ö "intriigi" ümber. Kui sinu uurimisteema on laiem, võib kaaluda sellest mõnele huvitavale elemendile või näitele keskendumist.
 • Eestikeelse blogipostituse pikkus võiks jääda umbkaudu vahemikku 7000 - 12 000 tm (tühikutega).
 • Kindlasti tasub postitusele lisada mõned huvitavad illustratsioonid või graafikud.
 • Kui see on postituse teemaga sobib, siis tasub lisada ka avatud kood ja andmed. Need aitavad lugejatel mitmeti tehtud töösse sisse elada ja ehk tulevikus ka selle peale midagi uut ehitada.

Ootame huviga sinu kaastööd!

MÄRKSÕNAD

Liitu Eesti Rahvusraamatukogu uudiskirjaga

  AVATUD
  RaRa väike maja
  E-R 10—20
  L 12—19
  P Suletud

  RaRa saatkond Solarises
  E-P     10—19
  KONTAKT

  Eesti Rahvusraamatukogu
  Narva mnt 11, 15015 Tallinn
  +372 630 7100
  info@rara.ee
  rara.ee

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram