RaRa digilabor on „Andmepärl 2024“

16.04.2024

Loe Statistikaameti uudist siit: https://www.stat.ee/et/uudised/selgusid-andmeloo-ja-infograafika-konkursi-andmeparl-2024-voitjad

Rahvusraamatukogu digilabori andmelugude sari võitis Statistikaameti korraldatud konkursil „Andmepärl 2024“ parima andmeloo tiitli. Digilabor, mille tiimi kuuluvad Krister Kruusmaa, Peeter Tinits ja Laura Nemvalts, oli konkursil esindatud kõigi 2023. aastal valminud ja digilaboris leitavate blogipostitustega, milleks on:

Statistikaameti uudises on RaRa digilabori andmelugude kohta välja toodud järgmist: „Konkursi žürii esimehe, statistikaameti peadirektori asetäitja Kaido Paabuski sõnul näitab RaRa võidutöö, kui huvitavaid lugusid võivad andmetabelites olevad andmed jutustada. Või veel enamgi – inimesed saavad sõnamitmike loendaja rakenduse abil ise lugusid jutustama hakata“.

Krister Kruusmaa lisas digilabori tiimi poolt: „Andmete kaudu on võimalik heita täiesti uus pilk kultuurile, keelele ja ajaloole – seda kutsutakse digihumanitaariaks või kultuurianalüütikaks. Oma andmelugudes tutvustame sellise lähenemise võimalusi ning kutsume kõiki huvilisi osa saama nii rahvusraamatukogus kui ka teistes mäluasutustes peituva digitaalse kultuuripärandi väärtusest“.

Konkursi võitjad selgusid žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusel. Statistikaamet korraldab konkurssi 2021. aastast.

MÄRKSÕNAD

Liitu Eesti Rahvusraamatukogu uudiskirjaga

  AVATUD
  RaRa väike maja
  E-R 10—20
  L 12—19
  P Suletud

  RaRa saatkond Solarises
  E-P     10—19
  KONTAKT

  Eesti Rahvusraamatukogu
  Narva mnt 11, 15015 Tallinn
  +372 630 7100
  info@rara.ee
  rara.ee

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram