RaRa digilabor pakub võimalust uurida eri tüüpi kultuuriandmeid, mille seas leidub nii vabakasutuses kui ka autoriõigusega kaitstud materjale. Rahvusraamatukogu üldised autoriõiguse põhimõtted ja litsentside kirjeldused on kirjas RaRa kodulehel ja teemat käsitlevas dokumendis. Rohkem infot andmepäringute kohta on digilabori andmesoovide leheküljel. Järgnevalt on välja toodud RaRa andmete kõige sagedasemad kasutustingimused.
Materjalidel, mis on tähistatud märkega „Vabakasutus - https://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/“ või Creative Commonsi (CC) litsentsiga CC0, autoriõiguse kaitse puudub. Vabakasutuse puhul viidatud avaliku omandi märge tähendab, et materjali puhul on kindlaks tehtud, et sellele ei rakendu ükski teadaolev autoriõiguse piirang. Litsents CC0 tähendab, et materjal on antud avalikku omandisse, täpsema info CC0 litsentsi kohta leiab Creative Commonsi leheküljelt. Mõlemal juhul võib materjali vabalt kopeerida, muuta, levitada ja esitada nii teaduslikul kui ärilisel eesmärgil. Materjalide kasutamisel on rahvusraamatukogule viitamine soovituslik, kuid mitte kohustuslik.
Vabakasutuses olevad materjalid:
Autoriõiguse seaduse kohaselt on autoriõigusega kaitstud teoseid lubatud vabalt kasutada teadusuuringutes teksti- ja andmekaeve eesmärkidel. Selleks, et materjali kasutada, tuleb sõlmida leping.
Autoriõigusega on osaliselt kaitstud:
Autoriõigusega on kaitstud:
Küsimuste või probleemide korral võta ühendust veebilehel olevate kontaktvormide kaudu või e-posti aadressil digilab@rara.ee.
Illustreeriv pisipilt on pärit Rahvusarhiivi fotokogust (RA, EFA.204.0.257607).
Eesti Rahvusraamatukogu
Narva mnt 11, 15015 Tallinn
+372 630 7100
info@rara.ee
rara.ee